Українська правда
Поштова розсилка:
Пошук:
Замовити розсилку
Знайти
  RSS    PDA    Архів
Економічна правда
  Понеділок, 7 травня 2012, останнє оновлення: 7 хвилин тому

Фондовики: вибори президента заморозили ринок

Фондовий ринок перебуватиме у бічному тренді, поки не стане відомим результат виборів. Однак із закінченням виборів політична криза не завершиться. Політика негативно впливає на інвестиційний клімат, а отже, і на стан фондового ринку.

Фото corbis

кономічна правда" в рамках проекту "Кандидатський мінімум з економіки" звернулася до учасників фондового ринку з проханням оцінити вплив виборів на вітчизняний ринок капіталу.

Окремі з них поділилися власним баченням того, як зміниться Україна, якщо до влади прийдуть ті або інші команди.

Однак загалом учасники ринку обережні у прогнозах: ім'я імовірного переможця назвав лише один респондент.

Єдине, у чому солідарні опитані фондовики, - політична криза після виборів не завершиться, а до дня голосування сподіватися на пожвавлення ринку не варто.

Віце-президент КУА "Кінто" Анатолій Федоренко:

 
- Хотілося б, щоб політика мінімально впливала на економіку, оскільки в Україні не тільки економічна, але і політична криза.

Якщо не буде форс-мажору, пов'язаного з якимись подіями, наприклад, введенням надзвичайного стану, якщо вибори пройдуть більш-менш спокійно і будуть визнані легітимними, швидше за все, це позитивно позначиться на фондовому ринку.

Стабілізація ситуації після виборів дасть новий імпульс фінансовому ринку.

Негатив може бути тільки у тому випадку, якщо почнеться безлад, а судові органи не визнаватимуть ті чи інші рішення.

Директор департаменту моніторингу та стратегії розвитку фондового ринку ДКЦПФР Олена Табала:

 
- Фондовий ринок через рік-півтора може вийти на зростаючі показники. Якщо президентом стане Юлія Тимошенко, продовжиться активна приватизація. Триватиме консолідація пакетів власників. За найважливіші стратегічні підприємства "регіоналам" доведеться домовлятися з новою владою, інакше їх затиснуть експортними митами.

Якщо не будуть досягнуті паритетні домовленості, з України можуть піти російські власники. Ймовірна націоналізація і втілення ідеї Медведчука про повернення капіталів.

У випадку перемоги Віктора Януковича фондовий ринок чекає консервативна політика. Регіонали зосередяться на проведенні промислової політики. Найближчі півтора роки будемо жити внутрішнім ринком.

Цікаво, що у річних звітах за 2008 рік у розділі "опис бізнесу" емітенти головним ризиком називали "політичні ризики", тоді як раніше називалися ризики податкові, економічні. Якби хтось із штабів кандидатів у президенти уважно вивчив ці звіти, економічна програма була б готова.

Голова наглядової ради групи компаній "Тект" Вадим Гриб:

 
- Два кандидати у президента - Янукович і Тимошенко - не є новими іменами для України. Їх підтримують "старі" команди, їхня стратегія зрозуміла і не варто очікувати крену у той чи інший бік.

Думаю, що наступний президент особливо не вплине на фінансовий ринок. Якби прийшли нові люди - Яценюк, Тігіпко - були б якісь зміни.

Але невідомо, чи підтримає їх електорат, і наскільки у них вистачить сил, адже ці два кандидати виходять на фінішну пряму не в рівних стартових умовах. У реальній економіці позитивних змін практично немає.

Говорити про фінал кризи в Україні, на мій погляд, рано. Обсяги виробництва вітчизняної промисловості падають. Криза у банківській системі поглиблюється. Банки маніпулюють статистикою, намагаючись приховати неплатежі та неповернення кредитів.

Реструктуризація боргів підприємств на три роки лише відстрочить вирішення цих проблем. Головне зараз - не вбити економіку, але нинішня бездіяльність влади ускладнює пошуки виходу з економічного глухого кута.

Директор Sigma Bleizer Діана Смахтіна:

 
- Фондовий ринок перебуватиме у бічному тренді, поки не стане відомим результат виборів.

Однак із закінченням виборів політична криза не завершиться. Політика негативно впливає на інвестиційний клімат, а отже, і на стан фондового ринку.

Як розвиватиметься цей сектор після виборів, які будуть застосовуватися технології, залежатиме від того, хто прийде на ринок - внутрішній чи зовнішній інвестор, прямий чи портфельний.

Простого українця на фондовому ринку поки ніхто не бачить і не чує. І не скоро побачить.

Голова ради директорів групи компаній "Інвестиційний Капітал Україна" Валерія Гонтарєва:

 
- Безперечно, вибори внесуть ясність у правила гри на ринку. До виборів активність його учасників, як правило, заморожується.

Я бачу дві реальні сили, які можуть претендувати на перемогу.

На мій погляд, сталий електорат залишився тільки в одного кандидата - Віктора Януковича, який і може перемогти. Але я не думаю, що перемога того чи іншого кандидата матиме вирішальний вплив на розвиток нашого фондового ринку.

Для нас важливіше утримати короткострокову стабільність - протягом одного-двох років. Потім, коли ми побачимо нову економічну політику або геополітичні кроки нового президента, зможемо сказати, як буде розвиватися ринок.

 
 

Загрузка...
 
© 2005-2012, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".
  
  
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook