Українська правда
Поштова розсилка:
Пошук:
Замовити розсилку
Знайти
  RSS    PDA    Архів
Економічна правда
  Понеділок, 7 травня 2012, останнє оновлення: 7 хвилин тому

ФРС вкине на ринок ще 600 мільярдів доларів

Комітет голосував на користь здійснення QE2 десятьма голосами проти одного. Проти був Томасом Хеніґ, який "висловив застереження, що такий безперервний високий рівень монетарного розміщення може збільшити ризики майбутньої фінансової нестабільності".

Федеральний резерв (ФР) докладає всіх зусиль щоб підтримати відновлення економіки США новим раундом так званого "кількісного полегшення" (quantitative easing, або скорочено QE2) та до середини наступного року викупити довгострокові  державні цінні папери (treasury securities) на суму 600 мільярдів доларів.

Також мало місце певне розчарування на ринку облігацій, тому що ФР запевнив, що здійснить  придбання на понад 600 мільярдів лише якщо економічні умови виправдають ці заходи. Дохідність 10-річних паперів зросла від 2.54% до 2.64% після заяви ФР, але пізніше впала до 2.58%.

ФР міг би "відрегулювати програму так, щоб  максимально сприяти збільшенню кількості робочих місць та ціновій стабільності", - повідомив у заяві Федеральний Комітет Вільного Ринку(FOMC), який встановлює процентні ставки, але ФР має "використовувати свої інструменти впливу так, щоб це сприяло підтримці економічного відновлення та допомогло тому, щоб інфляція, через певний час, була на рівні, який відповідає вимогам Федерального резерву".

Започаткування QE2 є одним  з найвагоміших рішень, які ФР прийняв упродовж років. Це, певне, є останнім шансом для підтримки економічного зростання та утримання рівня безробіття у США на рівні 9.6%, так як малоймовірно, що новий розділений Конгрес погодиться на подальше сприяння фіскальному стимулюванню.

"Кількісне полегшення" дає можливість ФР сприяти зростанню економіки шляхом зниження довгострокових процентних ставок, коли короткострокові ставки знаходяться вже близько нуля.

Але багато економістів цікавляться як сильно ФР хоче  прискорити зростання економіки, коли домогосподарства заощаджують щоб компенсувати  низьку вартість їх будинків. Деякі також бояться ефекту, який це матиме на решту світу, у разі, коли QE2 викличе подальше падіння долара.

"Заява вийшла більш обережною, ніж передбачалося", - вважають економісти з Goldman Sachs, підкреслюючи, що потенціал для розширення програми є прихованим. "Ми вважаємо, що комітет кінець кінцем зробить більше, беручи до уваги незадоволення, яке він висловлює в інших місцях заяви".

FOMC вважає, що "рівень безробіття зріс, а заходи зі стримування інфляції є дещо недостатніми", якщо брати до уваги ті значення інфляції, якими б вони мали бути, а прогрес у напрямку досягнення їхнього необхідного рівня був "незадовільно повільним".

ФР повідомив, що купуватиме по 75 мільярдів доларів активів щомісячно, тобто дещо менше, ніж очікувалося. 46 % всіх цінних паперів буде придбано з терміном погашення  5-10 років, чим ФР сподівається знизити дохідність, пов'язану з позичковими коштами для домогосподарств і бізнесу.

У четвер у "Washington Post" пан Бернанке дав ясно зрозуміти, що вважає, що придбання активів спрацює. Він сказав, що, придбання активів "полегшило фінансові умови в минулому і, отже, можна сподіватися, що воно буде ефективним знову".

"Нижчі іпотечні ставки зроблять житло доступнішим та дозволять більшій кількості домогосподарств здійснити рефінансування. Нижчі ставки корпоративних облігацій заохочуватимуть інвестиції. А вищі ціни акцій посилюватимуть добробут споживачів та допомагатимуть збільшити довіру, що також може сприяти збільшенню видатків. Збільшення видатків спричинить вищі доходи та прибутки, що, як в зачарованому колі, підтримуватиме подальше економічне зростання", - написав Бернанке.

QE2 на суму 600 мільярдів доларів, за попередніми оцінками ФР, приблизно дорівнює зниженню  процентної ставки на 75 базових пунктів. Тому очікується, що це внесе хоч незначну зміну в економічний прогноз.

Поки що будь-яка зміна до плану влиття 600 мільярдів доларів цілковито залежить від того, що станеться у наступні місяці. Посадові особи ФР хочуть переконатися, що безробіття продовжує знижуватися та бачити зниження прогнозу зростання інфляції до визначених ними "2% або дещо нижче".

Комітет голосував на користь здійснення QE2 десятьма голосами проти одного. Проти був Томасом Хеніґ, президент ФР з Канзас-Сіті, який "висловив застереження, що такий безперервний високий рівень монетарного розміщення може збільшити ризики майбутньої фінансової нестабільності".

Переклад: Валерій Степаненко

Оригінал статті можна прочитати тут.

 
pela78 _ 10.11.2010 14:09
600 миллиардов... Богатеет тот, наверху финансовой пирамиды. kakzarabotat.net - Будь на верху финансовой пирамиды. стань богатым.
qww1195 _ 04.11.2010 16:13
Читайте: "Янукович не трудоголик-он Баксофил" на http://osadchuktoday.ru
 

Загрузка...
 
© 2005-2012, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".
  
  
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook