Українська правда
Поштова розсилка:
Пошук:
Замовити розсилку
Знайти
  RSS    PDA    Архів
Економічна правда
  Понеділок, 7 травня 2012, останнє оновлення: 7 хвилин тому

Тижневий огляд фінансових ринків

Кредити на придбання нерухомості пропонуються на таких умовах: ставка - 15-25,25%, строк - 10-20 років, аванс - 25-30%, одноразова комісія - 1-5%. Позики на придбання авто: початковий внесок - 15-50%, строк - до п'яти років.

Український міжбанківський валютний ринок

Протягом тижня, з 4 по 8 квітня 2011 року, курс долара до гривні знаходився на рівні 7,9650-7,9750. Попит на валюту продовжував перевищувати пропозицію. Інтервенції на ринку НБУ проводив за курсом 7,96-7,97.

Залишки банків на коррахунках в НБУ протягом тижня зменшилися з 20,4 мільярда гривень на початку тижня до 19,8 мільярда гривень у п'ятницю.

Наступного тижня ринок буде вести себе спокійно. Швидше за все, ситуація буде стабільною, і курс долара до гривні залишиться на досягнутих рівнях з невеликими коливаннями.

Світовий валютний ринок

На тижні інвестори багато уваги приділяли швидкості зміни диференціалів ставок - різниці між процентними ставками. Відсоткова ставка у США продовжує залишатися низькою порівняно із ставками на інших ринках.

У колах інвесторів повертається інтерес до ризикових активів, не дивлячись на проблеми Португалії та підвищення річної ставки за кредитами Банку Китаю на чверть відсотка до 6,31%. Аналітики прогнозують ще одне підвищення до кінця півріччя до 6,56%.

ЄЦБ вирішив підвищити базову ставку рефінансування на чверть відсотка до 1,25%, як і очікувалося, вперше з 7 травня 2009 року.

Підтримку єдиній європейській валюті зробили повідомлення про те, що центробанк також збільшив граничну ставку за позиками на 0,25% до 2% і ставку за депозитами на 0,25% до 0,5%.

Виходячи з кривої настроїв, учасники ринку впевнено очікують ще двох підвищень ставок до кінця 2011 року, в результаті чого ставка рефінансування сягне 1,75%. Наступна зустріч Монетарного комітету відбудеться 5 травня в Гельсінкі.

Розбіжності в уряді США з приводу бюджету загрожують тупиковою ситуацією, що, безсумнівно, впливає на настрої інвесторів.

За словами президента Барака Обами, протягом двогодинних переговорів щодо бюджету вдалося домогтися певних успіхів. Однак при цьому він додав, що остаточне рішення все ще не прийняте.

Якщо до кінця п'ятниці не будуть зроблені застереження, другорядні урядові операції будуть припинені, а 800 тисяч держслужбовців підуть у неоплачувану відпустку.

Банк Англії нічим не здивував. Облікова ставка залишена на рівні 0,5%, а обсяги кількісного ослаблення, як і раніше, становлять 200 мільярдів фунтів стерлінгів.

Звіт щодо промислового виробництва негативно позначився на динаміці фунта, проте страхи з приводу наростаючих інфляційних тисків, здається, занадто сильні, що надає підтримку фунту. Настрій відносно американської валюти залишається "ведмежим", а технічна картина доволі сприятлива для стерлінга.

Ієна входить в затяжний період слабкості. Попит на японську низькодохідну валюту продовжує падати із зростанням затребуваності більш ризикованих активів і відновленням оптимізму на світових ринках.

Центральний банк цієї країни і далі буде дотримуватися надлегкої монетарної політики, щоб допомогти постраждалій економіці оговтатися від катастроф, що випали на її долю останнім часом.

Програма скуповування активів буде розширена ще на 5 трильйонів ієн. До того ж, Банк Японії вирішив запропонувати 1 трильйон ієн у рамках річних позик для компаній, які постраждали від землетрусу, оскільки спад ділової активності і брак коштів тисне на ослаблену економіку.

Динаміка пов'язана з коментарями МВФ про можливість другої інтервенції країн "Великої сімки". Поточний курс у парі долар-ієна - 85,3. Якщо цей орієнтир буде пройдено, пара буде рухатися до внутрішньоденних максимумів в області 85,38.

Протягом майбутніх тижнів пара може націлюватися на позначку 90, після того, як у середу вона побувала на максимальному рівні з 21 вересня 2010 року - 85,53.

Корпоративний сектор кредитного ринку

Стабільний приплив депозитів позитивно вплинув на кредитну політику банків, які збільшили ліміти та кількість програм для бізнесу, а також знизили ставки.

Кредитний ринок продовжує рости за рахунок збільшення обсягів кредитування юридичних осіб, серед яких головні суб'єкти кредитування - великий корпоративний бізнес. Останній зберіг свою кредитоспроможність у період кризи. Середній бізнес прагне вийти на докризові обсяги продажів.

Найближчим часом, виходячи з умов сьогоднішнього процесу стабілізації та розвитку економіки, очікується поліпшення у сфері розвитку малого і середнього бізнесу.

Ринок депозитів фізосіб

На ринку депозитів фізичних осіб помічено незначне зниження процентних ставок за депозитами, однак стосувалося воно, в основному, іноземної валюти. Ставки знизилися на 0,03 процентного пункту.

Останнім часом середнє на ринку зниження відбувається не стільки на тлі загальної тенденції, скільки за рахунок депозитних продуктів окремих фінансових структур.

За даними дев'ятнадцяти банків з найбільшим обсягом строкових вкладів фізичних осіб, процентні ставки залишилися тому ж рівні.

За депозитами в гривні: на місяць - 1,5-10,5% річних, середня - 6,72%, на три місяці - 4,7-14%, середня - 9,82%, на півроку - 6-15,5%, середня - 11,3%, на рік - 8,5-16,5%, середня - 12,66%.

За вкладами у доларах: на місяць - 1,6-6,5% річних, середня - 3,66%, на три місяці - 2,35-8,5%, середня - 5%, на півроку - 2,15-9%, середня - 5,68%, на рік - 2,85-9,5%, середня - 6,35%.

За внесками у євро: на місяць - 0,5-4,5% річних, середня - 2,32%, на три місяці - 0,5-8%, середня - 3,19%, на півроку - 1-8,5%, середня - 3,69%, на рік - 1,4-9%, середня - 4,28%.

Ринок кредитування фізосіб

На ринку кредитування фізичних осіб ситуація залишалася незмінною.

Кредити на придбання нерухомості пропонуються на таких умовах: ставка - 15-25,25%, строк - 10-20 років, аванс - 25-30%, одноразова комісія - 1-5%.

Умови кредитування на придбання автомобіля залишилися без змін. Початковий внесок - 15-50%, строк - 1-5 років, максимум - сім років.

Фіксована ставка на рік - 9,5-18,96%, на три роки - 15,49-23%, на 5-7 років - 16,2-20,4%. Плаваюча ставка фіксується на перший рік і знаходиться в межах 8,8-18,8%. Разова комісія при наданні кредиту від 0,3 до 3% від суми кредиту.

Є кілька видів споживчих кредитів.

1. "Беззаставні" або під забезпечення поруки третьої особи: реальна ставка з урахуванням усіх комісій - 30-73,2%.

2. Під заставу нерухомості: термін - до п'яти років, розмір - не більше 40% від вартості застави, ставка - 16,5-27,2%.

3. Під заставу депозиту: строк - на термін дії депозиту, ставка - плюс 2-6% до ставки депозиту у гривні і плюс 5-11% - для застав у вигляді валютного депозиту.

4. Кредитування учасників власних зарплатних проектів: термін - до двох років, розмір - до п'яти окладів, реальна ставка - 30-40%.

Багато банків навіть за позиками для учасників зарплатних проектів встановлюють додаткову комісію за зняття грошей з карткового рахунку в розмірі 1-2,5% від суми зняття, що значно підвищує реальну вартість кредиту. Середній ліміт за позиками на споживчі цілі у лютому становив 10-15 тисяч гривень.

Ринок банківських металів

Котирування золота за підсумками торгів усередині тижня досягли нового рекордного максимуму. Ціни на срібло піднялися до найвищого рівня за останні 30 років. Причина - тривога інвесторів у зв'язку із світовим інфляційним тиском, пов'язаним з високими цінами на нафту. Люди не довіряють паперовим грошам.

Срібло подорожчало на 20,4 цента або на 0,5% до 39,387 долара за тройську унцію, і в кінці тижня ціна перевищила 40 доларів. Це найвищий показник з 1980 року.

Золото і срібло користуються попитом як захист від інфляції і як актив-сховище у час економічної чи політичної нестабільності. Геополітична невизначеність на Близькому Сході і в північній Африці, а також побоювання стосовно зростання інфляції сприяють зростанню попиту на дорогоцінні метали.

Тимчасом Китай, другий за величиною покупець золота після Індії, у вівторок підвищив ключові проценті ставки в рамках боротьби з інфляцією, а ЄЦБ уперше за три роки підвищив процентні ставки. На цьому тлі євро виріс проти долара, а послаблення американської валюти підтримало ціни на золото.

Вартість цього металу на українському ринку варіювалася у межах 365-377 гривень за грам у злитках від 100 до 1000 грамів.

Нафта цього тижня торгувалася на рівні 109-115 доларів за барель.

Ігор Давиденко, директор департаменту казначейських операцій Брокбізнесбанку

Владислав Стельмах, начальник відділу арбітражних операцій Брокбізнесбанку

Антон Сухоруков, директор департаменту корпоративного бізнесу Брокбізнесбанку

Синявська Наталія, перший заступник голови правління Брокбізнесбанку

Володимир Скидан, перший заступник голови правління Брокбізнесбанку

 
VV 18 _ 09.04.2011 12:46
Вы реально можете подработать, зарегистрируйтесь по ссылке: http://www.oprosoff.net/?ref=NDQ0MDQ4
От вас потребуется 10-15 минут в день, просматривать ролики и отвечать на вопросы анкеты.
Желаю успеха!
 

Загрузка...
 
© 2005-2012, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".
  
  
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook