Українська правда
Поштова розсилка:
Пошук:
Замовити розсилку
Знайти
  RSS    PDA    Архів
Економічна правда
  Понеділок, 7 травня 2012, останнє оновлення: 7 хвилин тому

Тижневий огляд фінансових ринків

На ринку кредитування фізичних осіб ситуація стабільна. При кредитуванні купівлі автомобілів пропозиції строком на один-п'ять років є у всіх банків. Збільшується кількість фінансових установ, які пропонують позики на сім років.

Український міжбанківський валютний ринок

Протягом тижня - з 14 до 17 червня - курс гривні до долара знаходився на рівні 7,9850 - 7,9950, тобто не змінився порівняно з попереднім тижнем.

Оскільки попит на валюту трохи перевищував пропозицію, Національний банк України кілька разів протягом тижня здійснював інтервенції, продаючи долари та відновлюючи рівновагу.

Наступного тижня, найімовірніше, різких коливань курсу гривні до долара не буде. Зокрема, й з тієї причини, що друга половина місяця є часом сплати податків. Це призводить до зменшення гривневих залишків на рахунках банків.

Світовий валютний ринок

Курс долара зростає в умовах втечі від ризиків. Бажання до ризикових вкладень серед інвесторів за останній місяць знизилося на тлі останніх слабких макроекономічних показників США, що свідчать про уповільнення темпів відновлення найбільшої світової економіки.

Тимчасом зростає стурбованість ситуацією у Греції. Члени ЄС не можуть домовитися про другий пакет допомоги для Афін, що штовхає країну на межу дефолту. Інвестори продають акції та виходять з участі у сировинних активах і переводять кошти в гроші та боргові папери.

Зміни в структурі портфелів диктуються побоюваннями інвесторів із приводу кризи державного боргу в Європі.

У Берліні міністр фінансів Вольфганг Шойбле офіційно запропонував новий план формування "рятувального кредиту", на випадок, якщо приватні власники державних облігацій Греції погодяться продовжити термін погашення своїх паперів.

Представники трьох головних кредиторів Греції минулого тижня покинули Афіни, домовившись стосовно технічних аспектів нової програми порятунку. Головна інтрига в тому, чи можна задовольнити вимогу Німеччини.

У вівторок прем'єр-міністр Греції запропонував свою відставку, щоб сформувати єдиний уряд і тим самим посилити заходи, спрямовані на боротьбу з кризою.

Прем'єр-міністр Греції заявив про формування нового уряду, який повинен буде схвалити новий комплекс заходів жорсткої економії в кінці червня в обмін на одержання додаткової фінансової допомоги в розмірі 110 мільярдів євро.

Обговорення п'ятирічної програми жорсткої економії в уряді почнеться 28 червня, підсумкове голосування - 30 червня. Від його результатів залежить, чи отримає Греція допомогу від ЄС і МВФ.

У четвер катастрофічна ситуація в державі переконала членів МВФ надати п'яту частину кредиту спільно з ЄС, оскільки на зустрічі Брюсселі було запропоновано збільшити розмір кредиту для Греції, якщо ситуація в країні погіршиться.

Валютна пара євро-долар торгується під тиском. Пробиття рівнів підтримки на 1,4010 і 1,3819 може загострити ситуацію і штовхнути пару нижче, до 1,3492-1,3558.

У першій половині тижня зміцненню британського фунта щодо долара сприяло його зростання щодо євро. Додатковим фактором підтримки стали агресивні коментарі представника Банку Англії Уїла, який зазначив, що підвищувати ставку потрібно всупереч тому, що рівень інфляції виявився нижчим за прогнози.

Британська інфляція продовжила зростання максимальними темпами з жовтня 2008 року. Показник зберігся на рівні 4,5%. І це при тому, що Банк Англії більше стурбований уповільненням темпів економічного зростання і готовий продовжувати стимулювання економіки.

Валютна пара фунт-долар відновлюється від досягнутих мінімумів і зараз тримається в зоні 1,6147.

Банк Японії одноголосно вирішив залишити ставку на колишньому рівні 0-0,1%, а також оголосив про запуск нової дворічної програми кредитування під 0,1%, спрямованої на підтримку постраждалих від землетрусу компаній.

За допомогою даної програми в економіку будуть здійснюватися грошові вливання, загальна сума котрих становить 6 мільярдів доларів.

Розчарування, що запанувало на азіатських фондових майданчиках, стимулює розвиток спадного руху у валютній парі долар-єна. Якщо парі вдасться пройти підтримку на рівні 80,25, наступною метою буде 79,55-79,53.

Ринок депозитів фізосіб

На ринку депозитів фізичних осіб ситуація залишалася стабільною, процентні ставки за депозитами не змінив жоден з банків, що аналізувалися і, відповідно, середні депозитні ставки не змінилися.

Процентні ставки за депозитами на кінець тижня такі.

За депозитами в гривні: на місяць - 1,5-9,5% річних, середня - 6,01%, на три місяці - 4,2-13%, середня - 8,95%, на півроку - 5,5-14,5%, середня - 10,58%, на рік - 8-15,5%, середня - 11,93%.

За вкладами у доларах: на місяць - 1,5-5,75% річних, середня - 3,48%, на три місяці - 2-7,75%, середня - 4,77%, на півроку - 2,05-8,25%, середня - 5,46%, на рік - 2,75-8,75%, середня - 6,10%.

За вкладами у євро: на місяць - 0,5-4,5% річних, середня - 2,22%, на три місяці - 0,7-6,75%, середня - 3,13%, на півроку - 1-7,25%, середня - 3,6%, на рік - 1,4-7,75%, середня - 4,18%.

З початку року темпи зростання обсягу депозитів фізосіб перевищують темпи зростання кредитування і, відповідно, процентні ставки за депозитами якщо не знижуються, то залишаються на поточному рівні. Аналіз проводився за даними 19 українських банків з найбільшим обсягом строкових вкладів фізичних осіб.

Ринок кредитування фізосіб

На ринку кредитування фізичних осіб ситуація стабільна. При кредитуванні на купівлю автомобілів пропозиції строком на один-п'ять років є у всіх банків, збільшується кількість фінансових установ, які пропонують кредити на сім років. У більшості банків ставки залишилися без змін.

Фіксована процентна ставка з терміном кредитування на рік - 8,9-14,99% річних, на три роки - 13,3-21%, на п'ять-сім років - 13,3-21%. Плаваюча ставка фіксується на перший рік кредитування і перебуває у межах 8,8-18,8%. Разова комісія при наданні кредиту - 0,3-3% від суми позики.

На придбання житла банки дають кредити на таких умовах: ставка - 15-21% річних, строк - 10-20 років, аванс - від 30%, одноразова комісія - 1-5% від суми позики.

Є наступні види споживчих кредитів.

1. Кредити без забезпечення або під поруку третьої особи: реальна ставка з урахуванням усіх комісій - 30-73,2% річних.

2. Позики під заставу нерухомості: строк - до п'яти років, розмірі - не більше 40% від вартості застави, ставка - 16,5-27,2% річних.

3. Кредити під заставу депозиту: строк - на термін його дії, ставка - плюс 2-6% річних до ставки депозиту у гривні, і плюс 5-11% - для застав у вигляді валютного депозиту.

4. Кредитування учасників власних зарплатних проектів: термін - один-два роки, розмір - три-п'ять окладів, реальна ставка - 30-40% річних.

Багато банків навіть за кредитами для учасників зарплатних проектів встановлюють додаткову комісію за зняття грошей з карткового рахунку в розмірі 1-2,5% від суми зняття, що значно підвищує реальну вартість позики. Середній ліміт за кредитами на споживчі цілі - 10-15 тисяч гривень.

Ринок банківських металів

На тлі нестабільності, що зберігається довкола ситуації з боргами Греції та у зв'язку з прагненням інвесторів вкласти кошти в надійний актив, яким є золото, ціна на цей метал до кінця тижня зросла. До закриття торгів в кінці тижня золото подорожчало до 1 530 доларів за тройську унцію.

До подорожчання золота призвело також здешевлення долара, до якого метал котирується у протилежному напрямку. Так, американська валюта подешевшала з 1,4181 долара за євро до 1,4210 долара за євро.

Після рекордного зростання у 2010 році - на 30%, у січні 2011 року вартість металу знизилася, проте вже в березні ціни на золото відновили рекордне зростання і досягли 1 450 доларів за унцію. У квітні зростання вартості металу продовжувалося, ціна перевищила позначку 1 500 доларів.

Основними чинниками її підтримки були боргова криза в Європі і прискорення інфляції в різних країнах. Історичного рекорду ціна на золото досягла у травні - 1 577 доларів за унцію.

Ціни на золото в злитках від 100 грамів до 1000 грамів на українському ринку коливалися в межах 393-396 гривень за грам.

Ігор Давиденко, директор департаменту казначейських операцій Брокбізнесбанку

Владислав Стельмах, начальник відділу арбітражних операцій Брокбізнесбанку

Наталія Синявська, перший заступник голови правління Брокбізнесбанку

Володимир Скидан, перший заступник голови правління Брокбізнесбанку

 
 

Загрузка...
 
© 2005-2012, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".
  
  
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook