Українська правда
Поштова розсилка:
Пошук:
Замовити розсилку
Знайти
  RSS    PDA    Архів
Економічна правда
  Понеділок, 7 травня 2012, останнє оновлення: 7 хвилин тому

Тижневий огляд фінансових ринків

На придбання житла банки дають позики на таких умовах: ставка - 15-21% річних, строк - 10-20 років, розмір авансу - від 30% залежно від вартості об'єкта, 25% - при спільних програмах із забудовником, разова комісія - 1-5% від суми кредиту.

Український міжбанківський валютний ринок

На тижні, що минув, долар на українському міжбанківському ринку незначно подешевшав. З 29 червня до 1 липня курс гривні до долара змінився від рівня 7,99-8,00, що встановився минулого тижня, до 7,98-7,99 гривень за долар.

Пропозиція доларів на ринку збільшилася, що пов'язано із зменшенням залишків на рахунках банків в НБУ на кінець місяця - клієнти банків сплатили податки.

Протягом найближчого місяця, скоріше за все, відбудеться невелике зміцнення гривні щодо долара.

Світовий валютний ринок

Тяга до ризику повертається. Американські фондові індекси закрилися в зеленій зоні в останній день другого кварталу на тлі позитивних економічних показників і зрушень у питанні розв'язання грецької кризи.

Американський долар послабшав проти євро і товарних валют, але зміцнився проти валют-притулків - єни та франка. Євро дорожчає проти 12 з 16 основних валют.

Валютна пара євро-долар може завершити зростанням перший за останній місяць тиждень. Серед позитивних факторів для євровалюти - порятунок Греції та очікуване підвищення ставки ЄЦБ у липні. Серед негативних факторів - боргова криза та уповільнення темпів зростання.

Фондові, сировинні і валютні майданчики нарешті змогли зітхнути з полегшенням. Парламент Греції схвалив план стабілізації національної економіки, до прийняття якого активно закликали місцевий уряд представники європейських країн і МВФ.

Тепер дорога до грошей ЄС і МВФ відкрита, а це означає, що дефолт Греції, принаймні найближчим часом, не загрожує.

Єдина валюта скористалася ситуацією і змогла зміцнити позиції проти основного конкурента - долара. Слабкий ринок праці, високі ціни на бензин і недавній обвал фондового ринку негативно впливають на настрої американських споживачів.

На арену знову вийшла тема процентних ставок. Наразі величина базової ставки рефінансування центробанку становить 1,25% річних, що відчутно більше за ставку ФРС - 0-0,25% річних, а також за ставку Банку Японії - 0-0,1% річних.

Якщо брати до уваги, що експерти прогнозують подвійне підвищення ЄЦБ ставки до кінця 2011 року, то при нерішучій ФРС розрив вартості валют істотно зросте.

Фінансова політика США в найближчі місяці, швидше за все, буде обмежувальною. Програма фінансового стимулювання, запущена в 2009 році, добігає кінця.

Бюджетне стимулювання знизилося з 400 мільярдів доларів лише до 137 мільярдів доларів, і зараз політики проводять переговори на тему подальшого скорочення видатків і підвищення податків для зниження дефіциту бюджету.

Агентство Moodys Investors Service попередило, що, швидше за все, знизить кредитний рейтинг США до АА, якщо американські законодавці не дійдуть згоди про підвищення ліміту національного боргу.

Цей рейтинг безпосередньо пов'язаний з рейтингом уряду США - зараз ААА, тому він також може бути знижений, як і кредитний рейтинг. При цьому під загрозою може опинитися рейтинг ААА деяких державних і місцевих органів влади.

Отже, позитивний настрій щодо пари євро-долар зберігається. У четвер вона вирвалася з попереднього коридору і подолала психологічно важливий рівень 1,45.

Фунт ігнорує власні економічні звіти і в парі з доларом прямує за динамікою євро-долара у зв'язку з подіями у Греції. Після стрибка в четвер до максимуму 1,1661 пара фунт-долар стрімко опустилася вниз до 1,61 і тепер не може подолати цю позначку.

Фіксація прибутку в кінці місяця, кварталу і півріччя сформувала додатковий тиск на британську валюту. Віра британців в економічне відновлення слабшає, бо висока інфляція і далі знижує доходи населення найшвидшими з 1970-х років темпами.

Песимістичний звіт щодо індексу ділової активності PMI CIPS в обробній промисловості у п'ятницю змусив пару корегуватися від 1,6055 до області підтримки 1,6028, після чого продовжилося падіння до 1,6005.

Повернення оптимізму на тлі слабких економічних звітів негативно позначилося на динаміці єни. Валютна пара долар-єна тримається поблизу 80,73. Якщо валюти не подолають четверговий пік - 80,86, пара продовжить торги в рамках бічного тренду.

Загальні перспективи для пари будуть залишатися негативними, доки ціна залишається нижчою за 81.

Ринок депозитів фізосіб

На ринку депозитів фізичних осіб ситуація стабільна. Середні ставки порівняно з минулим тижнем суттєво не змінилися.

За депозитами в гривні ставки такі: на місяць - 1,5-9,5% річних, середня - 6%, на три місяці - 4,2-13%, середня - 9%, на півроку - 5,5-14,5%, середня - 10,6%, на рік - 8-15,5%, середня - 11,9%.

За вкладами у доларах ставки наступні: на місяць - 1,5-5,8% річних, середня - 3,4%, на три місяці - 2-7,8%, середня - 4,7%, на півроку - 2,1-8,3%, середня - 5,4%, на рік - 2,8-8,8%, середня - 6,1%.

За вкладами у євро ставки такі: на місяць - 0,5-4% річних, середня - 2,2%, на три місяці - 0,7-6,8%, середня - 3,1%, на півроку - 1-7,3%, середня - 3,6%, на рік - 1,4-7,8%, середня - 4,2%.

Наразі існує певна стабільність на ринку вкладів фізичних осіб у всіх валютах, яка, можливо, триватиме протягом всього 2011 року. Конкретні цифри будуть залежати від економічної стабільності та рівня конкуренції в банківському секторі.

Ринок кредитування фізосіб

На ринку кредитування фізичних осіб ситуація стабільна. При кредитуванні купівлі автомобілів пропозиції на один-п'ять років є в усіх банках, росте кількість установ, які пропонують позики на сім років. У більшості банків ставки залишилися без змін.

Фіксована процентна ставка з терміном кредитування на рік становить 8,9-15% річних, на три роки - 13,3-21%, на п'ять-сім років - 13,3-21%. Плаваюча ставка фіксується на перший рік кредитування і перебуває у межах 8,8-18,8%. Разова комісія при наданні кредиту - 0,3-3% від суми позики.

На придбання житла банки дають позики на таких умовах: ставка - 15-21% річних, строк - 10-20 років, розмір авансу - від 30% залежно від вартості об'єкта, 25% - при спільних програмах із забудовником, разова комісія - 1-5% від суми кредиту.

Є наступні види споживчих позик.

1. Кредити без забезпечення або під поруку третьої особи: реальна ставка з урахуванням усіх комісій - 30-73,2% річних.

2. Позики під заставу нерухомості: строк - до п'яти років, розмір - не більше 40% від вартості застави, ставка - 16,5-27,2% річних.

3. Кредити під заставу депозиту: строк - на термін дії депозиту, ставка - плюс 2-6% річних до ставки депозиту у гривні і плюс 5-11% - для застав у вигляді валютного депозиту.

4. Кредитування учасників власних зарплатних проектів: строк - один-два роки, розмір - три-п'ять окладів, реальна ставка - 30-40% річних.

Багато банків навіть за кредитами для учасників зарплатних проектів встановлюють додаткову комісію за зняття грошей з карткового рахунку в розмірі 1-2,5% від суми зняття, що значно підвищує реальну вартість позики. Середній ліміт за кредитами на споживчі цілі - 10-15 тисяч гривень.

Ринок банківських металів

Інвестиційна привабливість золота як надійного активу знизилася через новини з Греції, де парламент схвалив закон про скорочення витрат і приватизацію державних активів до 2015 року на 78 мільярдів євро. Це дозволить країні отримати 12 мільярдів євро фінансової підтримки від ЄС і МВФ.

Новини з Греції раніше стимулювали вкладення в надійні активи, однак зараз інвестори йдуть із сектора золота. Незважаючи на це, експерти висловлюють впевненість, що в довгостроковій перспективі золото все ж буде дорожчати.

За перший квартал 2011 року золото подорожчало на 1,3%, другий квартал став десятим поспіль, за підсумками якого ціни на цей метал виросли, що стало найбільш тривалим ралі щонайменше з 1975 року.

Після рекордного зростання у 2010 році - на 30%, в січні 2011 року вартість металу знизилася на 6%, проте вже у березні котирування відновили рекордний ріст і досягли 1 447 доларів за унцію. У квітні подорожчання металу тривало - ціни перевищили позначку 1 500 доларів.

Основними факторами їх підтримки були боргова криза в Європі і прискорення інфляції в різних країнах світу. За підсумками травня вартість металу знизилася на 1,3%, зокрема, на тлі зміцнення курсу долара. Історичного рекорду ціна на золото досягла у травні - 1 577 доларів за унцію.

На українському ринку ціни на золото в злитках від 100 до 1000 грамів коливалися у межах 389-393 гривень за грам.

Ігор Давиденко, директор департаменту казначейських операцій Брокбізнесбанку

Владислав Стельмах, начальник відділу арбітражних операцій Брокбізнесбанку

Наталія Синявська, перший заступник голови правління Брокбізнесбанку

Володимир Скидан, перший заступник голови правління Брокбізнесбанку

 
 

Загрузка...
 
© 2005-2012, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".
  
  
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook