Українська правда
Поштова розсилка:
Пошук:
Замовити розсилку
Знайти
  RSS    PDA    Архів
Економічна правда
  Понеділок, 7 травня 2012, останнє оновлення: 7 хвилин тому

Тижневий огляд фінансових ринків

Ситуацію на ринку депозитів фізичних осіб сформувало чергове збільшення депозитних ставок низкою банків. Тенденція росту ставок триватиме до кінця року.

Український міжбанківський валютний ринок

Протягом тижня з 17 по 20 жовтня курс долара до гривні щодня, крім вівторка, трохи знижувався. Таким чином, він знизився на 0,01 гривні порівняно з курсом закриття сесії минулої п'ятниці і 20 жовтня знаходився в діапазоні 7,998-8,003.

Традиційно друга половина місяця є часом оплати податків, що призводить до зменшення гривневих залишків на рахунках банків у НБУ, які протягом цього тижня зменшилися з 14,6 мільярда гривень до 13,2 мільярда гривень.

Ймовірно, необхідність здійснення платежів до бюджету змусила деякі компанії і банки продавати долари, тому тенденція до зниження долара, швидше за все, збережеться і наступного тижня.

Світовий валютний ринок

Цього тижня продовжилися тенденції попереднього тижня. Невизначена ситуація на валютних ринках віддзеркалюється в курсах основних валют - євро та фунта стерлінгів до долара. Валютні пари євро-долар та фунт-долар торгуються у високоволатильному 300-пунктовому діапазоні - 1,3652-1,3915 та 1,5630-1,5850.

Валютна пара долар-єна знаходилася в межах ста пунктів, рамки коридору були встановлені у понеділок і четвер.

На тлі невизначеності цікава поведінка інструментів, що використовуються учасниками валютного ринку як притулок у важкопрогнозовані моменти.

У валютній парі долар - швейцарський франк відбулося зміцнення американської валюти. Цей факт можна оцінювати двояко.

З одного боку, наступний тиждень може показати недооціненість долара і, як наслідок, рух вниз за валютними інструментами, де долар виступає базовою валютою, якщо триватиме зниження курсу швейцарського франка.

З іншого боку, можливий варіант переливання активів інституційних інвесторів, що спричинить здешевлення долара.

Ключовими орієнтирами на наступний тиждень будуть межі сформованих курсових діапазонів, пробиття яких може означати початок формування відповідних трендів.

Корпоративний сектор кредитного ринку

Ринок корпоративного кредитування продовжує зростати. Як повідомляє НБУ, загальна сума залишків за кредитами юридичних осіб за вересень 2011 року збільшилася на 2% - з початку року на 13,4% - до 589,4 мільярда гривень.

При цьому банки виявляють скрупульозність при вивченні фінансового стану потенційних позичальників та ліквідності застави. Перевагу має кваліфікований позичальник. Основні вимоги, які банки висувають до корпоративних клієнтів, - реальність бізнесу, позитивна кредитна історія, оцінка грошових потоків.

При зростанні залишків за кредитами, наданими реальному сектору, також триває зростання коштів на депозитних рахунках юридичних осіб. У вересні їх депозити збільшилися на 1,6% - з початку року на 17% - до 166,2 мільярда гривень.

Ринок депозитів фізосіб

Ситуацію на ринку депозитів фізичних осіб сформувало чергове збільшення депозитних ставок низкою банків. Тенденція росту ставок триватиме до кінця року. Найбільш вірогідно, ставки за депозитами будуть рости планомірно.

Найбільший ріст ставок спостерігається на "короткі" гроші, тобто за короткостроковими вкладами терміном на один-три місяці. Це пов'язано, насамперед, з недостачею ресурсів в банківській системі України.

За даними дев'ятнадцяти банків з найбільшим обсягом строкових вкладів фізичних осіб, процентні ставки за депозитами порівняно з минулим тижнем склалися такі.

За депозитами в гривні: на місяць - 1,5-12% річних, середня - 7,1%, на три місяці - 5,2-14%, середня - 10,7%, на півроку - 7,5-14,7%, середня - 12%, на рік - 10-15,5%, середня - 13,1%.

За вкладами у доларах: на місяць - 1-5,8% річних, середня - 3,5%, на три місяці - 1,6-7,8%, середня - 4,9%, на півроку - 1,6-8,3%, середня - 5,7%, на рік - 2,8-9%, середня - 6,4%.

За вкладами у євро: на місяць - 0,5-4,5% річних, середня - 2,5%, на три місяці - 0,5-6,8%, середня - 3,3%, на півроку - 1-7,3%, середня - 3,9%, на рік - 1,4-7,8%, середня - 4,5%.

Ринок кредитування фізосіб

Порівняно з минулим тижнем ситуація на ринку кредитування незмінна. Найнижчі ставки пропонуються за короткостроковими кредитами та при авансових внесках більше 50% від вартості заставного майна.

Ставки за автомобільним кредитуванням за півроку знизилися в середньому на 0,6-1,6%. Більш чітко це простежується при кредитуванні на малі терміни.

Умови автомобільного кредитування склалися такі: початковий внесок - 0-60% від вартості авто, термін - до семи років, фіксована ставка з терміном кредитування на рік - 5-20% річних, на три роки - 14,5-17%, на п'ять років - 15,5-20%.

Плаваюча ставка фіксується на перший рік кредитування і перебуває у межах 9,8-18% річних. Разова комісія - від 150 гривень до 3% від суми позики.

Не змінилися й умови за іпотечними кредитами: від 15% річних при оформленні короткострокових позик і 15,5-18,5% - на строк до 20 років, аванс - від 20% вартості об'єкта, одноразова комісія - 0,99-2% від суми кредиту.

Кількість гравців на ринку споживчого кредитування зросла, але ставки не падають. Є наступні види споживчих кредитів.

1. Кредити без забезпечення або під поруку третьої особи: реальна ставка з урахуванням усіх комісій - 30-60,2% річних.

2. Позики під заставу нерухомості: строк - до п'яти років, розмір - не більше 40% від вартості застави, ставка - 16,5-27,2% річних.

3. Кредити під заставу депозиту: строк - на термін дії депозиту, ставка - плюс 2-6% річних до ставки депозиту у гривні і плюс 5-11% - для застав у вигляді валютного депозиту.

4. Кредитування учасників власних зарплатних проектів: строк - один-два роки, розмір - три-п'ять окладів, реальна ставка - 28-36% річних.

Багато банків навіть за кредитами для учасників зарплатних проектів встановлюють додаткову комісію за зняття грошей з карткового рахунка в розмірі від 50 гривень до 4% від суми зняття, що значно підвищує реальну вартість позики. Середній ліміт за кредитами на споживчі цілі - 10-20 тисяч гривень.

Ринок банківських металів

Ціни на дорогоцінні метали цього тижня коливалися. Був попит у разі падіння цін, але ринок не здатний перевищити позначку 1 680 доларів за унцію золота.

На думку деяких інвесторів, золото як актив-притулок, який має дорожчати при погіршенні перспектив інших активів, останнім часом орієнтується на динаміку валют і сировинних товарів, рухаючись в тандемі з ризикованими активами.

Всередині тижня, коли долар різко впав проти деяких інших основних валют, золото подорожчало, але згодом втратило завойовані позиції. Зростання долара робить деноміновані у валюті США активи дорожчими для тримачів інших валют.

Процентні ставки в Сполучених штатах, швидше за все, повинні залишитися низькими до середини 2013 року. У довгостроковій перспективі це позитивно позначиться на ринку золота, особливо якщо сукупний показник інфляції у четвертому кварталі 2011 року залишиться на високому рівні.

Напередодні запланованого на 23 жовтня саміту єврозони торгівельна активність була низькою, а в новинах обговорювали очікуваний план боротьби з борговою кризою і збільшення Європейського фонду фінансової стабільності - EFSF.

На ринку золота домінують технічні угоди. Як і раніше, не можна очікувати від котирувань сталого руху вниз - у випадку подолання короткострокової підтримки ціни повинні консолідуватися на рівнях 1 620 або 1 600 доларів за унцію.

Ціни на золото на українському ринку коливалися у межах 422-435 гривень за грам у злитках по 100 грамів.

Володимир Скидан, перший заступник голови правління Брокбізнесбанку

Владислав Стельмах, начальник відділу арбітражних операцій Брокбізнесбанку

Антон Сухоруков, директор департаменту корпоративного бізнесу Брокбізнесбанку

Наталія Синявська, перший заступник голови правління Брокбізнесбанку

 
 

Загрузка...
 
© 2005-2012, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".
  
  
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook