Українська правда
Поштова розсилка:
Пошук:
Замовити розсилку
Знайти
  RSS    PDA    Архів
Економічна правда
  Понеділок, 7 травня 2012, останнє оновлення: 7 хвилин тому

Проект ЄС і ПРООН змінює життя людей в 5-ти областях та по всій Україні

На міжрегіональній конференції «Ініціатива громад в дії: місцевий розвиток за сприяння ЄС та ПРООН», яка пройшла в Запоріжжі, були проаналізовані проміжні підсумки діяльності в Україні спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Метою конференції було представлення досвіду в цьому проекті сільських громад південно-східних регіонів.
Представники п’яти сільських громадських організацій із Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Миколаївської та Харківської областей 18 березня в приміщенні Запорізької обласної державної адміністрації презентували результати впровадження місцевих ініціатив з покращення умов проживання на селі, які стали можливими завдяки фінансовій підтримці ЄС і ПРООН.

Починаючи з грудня 2007 року проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» працює з більш ніж тисячею місцевих громад по всій Україні для забезпечення сталого розвитку сільських територій шляхом впровадження ініціатив з самоврядування та відродження громад для реального покращення рівня їх життя на місцевому рівні.

Досягнення Запорізької області в проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» був представлений на конференції на прикладі інфраструктурного мікро-проекту громади села Владівка, де запроваджено енергозберігаючі технології в дитячому садочку, а саме - замінено 40 вікон та дверей. В селі Підгірне Новомиколаївського району об’єднання громадян «Відродження» отримало від проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» два перших транші (на суму 70 тис 175 грн.) на реконструцію загальноосвітньої школи, де на ці кошти було зауплено та встановлено пластикові вікна.

В презентації досягнень запорізьких місцевих громад взяли участь заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Сін та заступник голови Запорізької обласної ради Леонід Анісімов.

Досвід сільських громад Дніпропетровської області представили активісти Привовчанської сільської громади, які створили у себе благодійну організацію «Добробут». Проект ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток орієнтований на громаду” профінансував для «Добробуту» 50% вартості мікропроекту (68 тис 415 грн) для заміни вікон і дверей у дитячому садку «Ромашка», який побудований в 1972 р. І розрахований на 120 малюків. Наразі кошти перераховані повністю і роботи завершено.

Про результати допомоги ЄС і ПРООН в Харківській області розповіли представники громадської організації "Муніципальне агентство економічного розвитку Сахновщини", яке засноване у селищі Сахновщина в 2004 р. Їхній мікро-проект «Створення місць для збору побутових відходів в смт. Сахновщина», профінансований проектом ЄС/ПРООН „Місцевий розвиток орієнтований на громаду», допоміг 9-тисячному селищу вирішити питання збору та вивозу сміття з приватного сектору.

У Миколаївській області проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» надав допомогу Асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків «Вогник №2» села Мартинівське Вознесенського району. Спільними зусиллями громади, місцевої влади та за фінансової підтримки вищазгаданого проекту ЄС\ПРООН на території колишнього військового містечка було відремонтовано внутрішні водопровідні та каналізаційні мережі п’ятиповерхових будинків №27 та №28.

У конференції взяли участь керівник відділу програм допомоги Представництва ЄС в Україні Клаудія Фішер та директор ПРООН в Україні Рікарда Рігер.

Коментуючи результати проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», керівник відділу програм допомоги Представництва ЄС в Україні Клаудія Фішер заявила: «Орієнтація на місцеві громади посилює українські громадські організації для вирішення проблем на місцях. Цей підхід є дуже важливим для Європейського Союзу, що підтверджено значним внеском у розмірі 12 млн. євро в цей проект. Фінансування з боку Євросоюзу допомогло людям по всій Україні покращити свої повсякденне життя через удосконалення місцевої інфраструктури».

Директор ПРООН в Україні Рікарда Рігер заявила: «Досвід проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» демонструє, що об’єднавшись, місцеві мешканці спільно з місцевою можуть суттєво покращити умови життя у своєму населеному пункті. Нам приємно бачити, що наші партнери з органів влади і самоврядування активно співпрацюють з громадами для місцевого розвитку та залучають їх до процесу прийняття рішень. Вони демонструють прекрасні результати співпраці та партнерства заради розвитку».

Від імені уряду України в конференції в Запоріжжі взяла участь представник управління регіональної політики Секретаріату Кабінету міністрів України Оксана Ветлинська.

19 березня керівник відділу програм допомоги Представництва ЄС в Україні Клаудія Фішер разом з групою київських, запорізьких, дніпропетровських, миколаївських і харківських журналістів відвідали село Владівка Чернігівського району Запорізької області, де ознайомилися з результатами впровадження мікро-проекту з енергозбереження в дитячому садочку та безпосередньо поспілкувалися з місцевою громадою.

Довідка:

Проект ЄС\ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» триватиме до лютого 2011 року. Ініціатива фінансується Європейською Комісією в рамках програми технічної допомоги ЄС та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні, за підтримки Уряду України та у партнерстві з місцевими органами влади / самоврядування. Бюджет проекту складає ?13,3 млн., з яких 90% складає внесок ЄС, 10% – внесок ПРООН. Проект підтримує співпрацю громад з обласними, районними та місцевими органами влади за допомогою розвитку та реалізації багатостороннього партнерства між громадами та місцевою владою, приватним сектором та міжнародними донорськими організаціями, внаслідок якого разом створюються передумови до відчутного покращення якості життя на селі.

KEY Communications

Агенція комунікацій "KEY Communications"
Тел: (044) 599-01-95
Тел\Факс: (044) 201-64-94
E-mail: [email protected]
Website: http://www.keycommunications.ua
 

Загрузка...
Загрузка...
 
© 2005-2012, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".
Економічна правда не несе відповідальності за інформацію, розміщену компаніями у розділі "Прес-релізи".
Редакція також може не поділяти думок, висвітлених у прес-релізах.
  
  
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook