Українська правда
Поштова розсилка:
Пошук:
Замовити розсилку
Знайти
  RSS    PDA    Архів
Економічна правда
  Понеділок, 7 травня 2012, останнє оновлення: 7 хвилин тому

Європейський Союз вважає успішним спільний проект ЄС і ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» і зобов’язується його продовжити

На міжрегіональній конференції «Ініціатива громад в дії: місцевий розвиток за сприяння ЄС та ПРООН», яка пройшла 18-19 березня 2010 р. в Запоріжжі, були проаналізовані проміжні підсумки діяльності в Україні спільного проекту Європейського Союзу і Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Метою конференції в Запоріжжі було узагальнення досвіду в цьому проекті сільських громад південно-східних регіонів. Тому представники п’яти сільських громадських організацій із Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Миколаївської та Харківської областей презентували результати впровадження ініціатив з покращення умов проживання на селі, які стали можливими завдяки фінансовій підтримці ЄС та ПРООН.

Досягнення Запорізької області в проекті були представлені на прикладі інфраструктурного мікро-проекту громади села Владівка, де запроваджено енергозберігаючі технології в дитсадку «Вербиченька», а саме - замінено 40 вікон та дверей. В селі Підгірне Новомиколаївського району об’єднання громадян «Відродження» отримало від проекту два перших транші (на суму 70 тис. 175 грн.) на реконструкцію загальноосвітньої школи, де на ці кошти було закуплено та встановлено пластикові вікна.

В презентації досягнень запорізьких громад взяли участь заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Сін та заступник голови Запорізької обласної ради Леонід Анісімов. За їхніми словами, в цій області спільний проект при підтримці ОДА і облради реалізується з березня 2008 р. на території 40 сільрад і 8 районів. Загальний кошторис 40 мікро-проектів в області складає понад 5 млн. грн., й половину цієї суми виділено Європейським Союзом.

Досвід сільських громад Дніпропетровської області представили активісти Привовчанської сільської громади, які створили благодійну організацію «Добробут». Проект профінансував для «Добробуту» 50% вартості мікро-проекту (68 тис. 415 грн.) для заміни вікон і дверей у дитячому садку «Ромашка», який побудований в 1972 р. і розрахований на 120 малюків. Наразі кошти перераховані повністю і роботи завершено.

Про результати допомоги ЄС і ПРООН в Харківській області розповіли представники громадської організації «Муніципальне агентство економічного розвитку Сахновщини», яке засноване у селищі Сахновщина в 2004 р. Їхній мікро-проект «Створення місць для збору побутових відходів в смт. Сахновщина» допоміг 9-тисячному населеному пункту вирішити питання збору та вивозу сміття з приватного сектору.

У Миколаївській області проект надав допомогу Асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків «Вогник 2» села Мартинівське Вознесенського району. Спільними зусиллями громади, місцевої влади та за фінансової підтримки ЄС і ПРООН на території колишнього військового містечка було відремонтовано внутрішні водопровідні та каналізаційні мережі п’ятиповерхових будинків №27 та №28.

Коментуючи результати проекту, керівник відділу програм допомоги Представництва ЄС в Україні Клаудіа Фішер заявила: «Орієнтація на місцеві громади посилює українські громадські організації для вирішення проблем на місцях. Проект допомагає громадам впливати на ухвалення важливих рішень на їхніх територіях, а також підштовхує людей до позитивних змін. Цей підхід є дуже важливим для Європейського Союзу, що підтверджено значним внеском у розмірі 12 млн. євро в цей проект. Фінансування з боку Євросоюзу допомогло людям по всій Україні покращити своє повсякденне життя через удосконалення місцевої інфраструктури».

Відповідаючи на запитання журналістів на прес-конференції, Клаудіа Фішер підкреслила, що в Європейському Союзі вважають проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» настільки успішним, що беруть на себе зобов’язання продовжити його. Для цього Євросоюз має намір виділити у 2011 році 17 млн. євро.

Зі свого боку директор ПРООН в Україні Рікарда Рігер заявила: «Досвід проекту демонструє, що місцеві мешканці спільно з місцевою владою дбають про місцевий розвиток, використовують місцеві ресурси та слідують за визначеним планом дій для забезпечення свого розвитку і процвітання. В контексті політичного розвитку України цей підхід, що використовує проект, також сприяє зміцненню демократичної підзвітності. Ми бачимо як місцеві керівники тримають відповідальність за свої обіцянки перед народом. Водночас громадяни краще розуміють завдання свого керівництва та можуть краще оцінити якості вмілого керівництва, що зрештою допомагає їм під час демократичного виборчого процесу».

Як повідомила на прес-конференції Рікарда Рігер, під час реалізації наступного етапу проекту пріоритетними вважатимуться мікро-проекти спрямовані на підвищення енергоефективності на селі, на що, зокрема, планують виділити 5 млн. євро.

Від імені уряду України в конференції «Ініціатива громад в дії: місцевий розвиток за сприяння ЄС та ПРООН» в Запоріжжі взяла участь представник управління регіональної політики Секретаріату Кабінету міністрів України Оксана Ветлинська.

19 березня керівник відділу програм допомоги Представництва ЄС в Україні Клаудія Фішер разом з групою київських, запорізьких, дніпропетровських, миколаївських і харківських журналістів відвідали село Владівка Чернігівського району Запорізької області, де ознайомилися з результатами впровадження мікро-проекту з енергозбереження в дитячому садочку «Вербиченька», та безпосередньо поспілкувалися з місцевою громадою.

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні займаються місцевим розвитком, орієнтованим на громади в Україні впродовж багатьох років. Важливим компонентом підходу, що базується на активній участі громадян, є те, що ЄС і ПРООН намагаються значно поліпшити вміння та здатність місцевих громад та місцевого керівництва задля сприяння формування в них почуття само-уповноваження.

У своїй діяльності експерти проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» намагаються змінити світогляд людей щодо оплати за комунальні послуги, які вони отримують, а також щодо їхньої участі в підтримці соціальної та комунальної інфраструктур. Безпосереднє залучення до процесів місцевого розвитку сприяє вихованню в людей почуття відповідальності та приналежності до інфраструктур та системи надання послуг.

Довідка:

Починаючи з грудня 2007 року проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» працює з більш ніж тисячею місцевих громад по всій Україні. Здебільшого мікро-проекти спрямовані на реконструкцію систем водозабезпечення, газифікації, покращення довкілля, придбання шкільних автобусів, заміни старих вікон у школах і дитячих садках тощо. Проект триватиме до лютого 2011 року. Ініціатива фінансується Європейським Союзом в рамках програми технічної допомоги ЄС та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Уряду України та у партнерстві з місцевими органами влади і самоврядування. Бюджет проекту становить ?13,3 млн., з яких 90% складає внесок ЄС, 10% – внесок ПРООН.

KEY Communications

Агенція комунікацій "KEY Communications"
Тел: (044) 599-01-95
Тел\Факс: (044) 201-64-94
E-mail: [email protected]
Website: http://www.keycommunications.ua
 

Загрузка...
Загрузка...
 
© 2005-2012, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".
Економічна правда не несе відповідальності за інформацію, розміщену компаніями у розділі "Прес-релізи".
Редакція також може не поділяти думок, висвітлених у прес-релізах.
  
  
Авторизація
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook